Narodeninové kamene

Drahokamy podľa mesiaca narodenia sú obľúbenou, zábavnou a farebnou náukou o kameňoch, ktoré sú vsadené do šperkov. Sú určené pre všetkých bez ohľadu na pohlavie, vek, národnosť, či náboženstvo. Nesú v sebe tajomstvá, atribúty a tradície, ktoré sú pre každý drahokam jedinečné. Ľudia a samotní astrológovia už po stáročia veria, že niektoré kamene odháňajú choroby a sú nositeľmi významných vlastností. Existuje mnoho legiend a mýtov o schopnostiach, ktorými dané kamene disponujú. Bez ohľadu na to, či sú tieto príbehy pravdivé alebo nie, je ťažké nesúhlasiť s tým, že kamene podľa mesiaca narodenia môžu byť vzdelávacím a zábavným zážitkom. Po kliknutí na mesiac narodenia zistíte, aké najlepšie schopnosti a vlastnosti v sebe nesie Vami vybraný drahokam. Ten, kto nosí svoj kameň narodenia je v harmónii s prírodou a so sebou samým. Mesačné drahokamy sú rovnako ideálnym darom symbolizujúcim sviatok, výročie, či iné významné udalosti, ktoré Vám budú krásnou spomienkou na najdôležitejšie okamihy Vášho života.

Január

Január

Kameňom tohto mesiaca je granát.

Granát, narodeninový kameň mesiaca január, je jeden z najrozmanitejších drahokamov, pretože existuje v širokej škále farieb. Ťaží sa po celom svete a je symbolom pozitívnej emócie.

Viac o kameni

Február

Február

Kameňom tohto mesiaca je ametyst.

Februárový kameň, ametyst, je purpurová odroda kremeňa a údajne lieči opilosť a urobí Vás bystrozrakými v podnikaní. V minulosti mohli vlastniť tento kameň iba bohatí ľudia, avšak v dnešnej dobe je cenovo dostupnejší.

Viac o kameni

Marec

Marec

Kameňmi tohto mesiaca sú akvamarín a heliotrop.

Akvamarín a heliotrop patria k narodeninovým kameňom mesiaca marec. Jeden evokuje modrú oblohu a upokojujúcu vodu, zatiaľ čo druhý predstavuje zdravie a silu.

Viac o kameni

Apríl

Apríl

Kameňom tohto mesiaca je diamant.

Tí, ktorí sa narodili v apríli, majú veľké šťastie. Diamant je pomimo iných pozitívnych atribútov rovnako bohatý na históriu. Nachádza sa na rôznych unikátnych miestach.

Viac o kameni

Máj

Máj

Kameňom mesiaca máj je smaragd.

Očarujúca zeleň smaragdu odzrkadľuje krásu a nádheru jari. Na Zemi existuje iba málo miest, ktoré majú vhodné geologické podmienky na výrobu tohto májového kameňa.

Viac o kameni

Jún

Jún

Kameňmi tohto mesiaca sú perly, alexandrit a mesačný kameň.

Perly, alexandrit a mesačný kameň sa spájajú s mesiacom jún. Majú hlbokú históriu a pôvod, čo svedčí aj o ich kvalite.

Viac o kameni

Júl

Júl

Kameňom tohto mesiaca je drahokam rubín.

Rubín, kráľ drahokamov, predstavuje vášeň, lásku a úspech.

Viac o kameni

August

August

Kameňmi tohto mesiaca sú peridot, spinel a sardonyx.

Peridot, spinel a sardonyx sú tri rozdielne kamene narodenia, ktoré majú rôzne tvary a rôzne farby.

Viac o kameni

September

September

Kameňom tohto mesiaca je zafír.

Zafír, septembrový kameň, je dodávaný vo všetkých farbách dúhy, okrem červenej.

Viac o kameni

Október

Október

Kameňmi tohto mesiaca sú opál a turmalín.

Opál a turmalín sú dva kamene mesiaca október. Oba tieto drahokamy sú známe svojimi farebnými kombináciami a hovorí sa, že boli vytvorené z dúhy.

Viac o kameni

November

November

Kameňmi tohto mesiaca sú topás a citrín.

Topás a citrín sú kamene mesiaca november. Oba sú pomerne cenovo dostupné. Sú známe svojimi upokojujúcimi energiami.

Viac o kameni

December

December

Kameňmi tohto mesiaca sú tanzanit, tyrkenit a zirkón.

Tyrkenit, tanzanit a zirkón sú narodeninové kamene mesiaca december. Ťažia sa po celom svete a všetky majú svoj jedinečný modrý vzhľad.

Viac o kameni

Nie ste si istý veľkosťou prsteňa?

Sada na meranie

Chystáte sa objednať prsteň a neviete, akú veľkosť potrebujete? Vyplňte formulár nižšie a my vám zdarma zašleme meraciu sadu pre správne zistenie potrebnej veľkosti prsteňa.