Diamantová akadémia

Ľudstvo sa necháva uniesť krásou a leskom diamantov uz stovky rokov.
Egne Symbol Latte 600x600 1

Drahé kamene už dávno nie sú nedosiahnuteľným luxusom.

Pre svoju pevnosť trvácnosť sa stali symbolom nekonečnej lásky ako ozdoba zásnubných prsteňov, svadobných obrúčok a iných šperkov. Vybrať ten správny je však veda – veda, ktorú Vas chceme naučiť. Vstupte s nami do žiarivého sveta diamantov a drahokamov. Nahliadnite do čarov zlatníckeho remesla.

Čítaj viac

Karát

Jedno zo štyroch základných kritérií hodnotenia diamantov. Karát označuje celkovú hmotnosť diamantu, ktorá, samozrejme, súvisí s jeho veľkosťou. Veľmi zjednodušene platí: čím väčší, tým drahší. Nezabudnite však, že karátová hmotnosť je len jedným z dôležitých aspektov kameňa.

Čítaj viac

Brus

Diamanty sa v prírode nevyskytujú ako jagavé brilianty s hladkými hranami. Do podoby, v ktorej sa kameň osádza do šperkov, ich dostane precíznym a jemným opracovaním umenie brusiča. Brus je jediným kritériom diamantu, ktoré má na svedomí človek, a nie príroda.

Čítaj viac

Farba

Farba je najzreteľnejším zo základných kritérií hodnotenia drahých kameňov. Sfarbenie diamantu odráža jeho chemickú štruktúru a kvalitu. Dokonale priezračný kameň sa v prírode nevyskytuje, a tak sú za najkvalitnejšie považované tie kamene, ktoré sa najviac približujú k čírosti.

Čítaj viac

Čistota

Aj diamant, ktorý je symbolom dokonalosti, môže mať svoje chyby. Ak sú na povrchu hovoríme o kazoch. Ak sa nachádzajú vo vnútri kameňa, nazývame ich inklúzie. V oboch prípadoch môžu pokaziť vizulány dojem z kameňa. Počet a veľkosť týchto nedostatkov ovplyvňuje kvalitu kameňa.

Čítaj viac

Certifikát diamantu

To, čo je pre vás občiansky preukaz, je pre diamant jeho certifikát. Všetky vlastnosti kameňa, jeho pôvod a názov inštitúcie, ktorá diamant hodnotila, sú pre vás zárukou, že svoje peniaze nevyhadzujete von oknom. Tým najdôveryhodnejším je certifikát od inštitútu GIA.

Čítaj viac

Tvary diamantov

Laici si často myslia, že briliant a diamant sú dve rozdielne veci. 
V skutočnosti je briliant jedným zo štýlov brusu drahých kameňov. Okrem neho poznáme mnoho ďalších, z ktorých každý dovolí vyniknúť iným vlastnostiam diamantu, či zakryť jeho nedostatky.

Čítaj viac

Anatómia diamantu

Viete, z akých častí sa skladá vybrúsený diamant? Uhly a proporcie všetkých plôch dokážu zosilniť lesk kameňa a spraviť ho tak dokonca žiarivejším ako príroda pôvodne zamýšľala. Pomery jednotlivých častí kameňa majú zásadný vplyv na to, ako bude vyzerať v šperku.

Čítaj viac

Nie ste si istý veľkosťou prsteňa?

Sada na meranie

Chystáte sa objednať prsteň a neviete, akú veľkosť potrebujete? Vyplňte formulár nižšie a my vám zdarma zašleme meraciu sadu pre správne zistenie potrebnej veľkosti prsteňa.