• Diamantová akadémia

Úvod do 4C diamantov

Úvod do 4C diamantov. Pri hľadaní zásnubného prsteňa sa nenechajte odradiť rečami, že diamantové šperky sú príliš drahé. Vďaka našim skúsenostiam a Vašej predstave nájdeme spoločne drahý kameň, ktorý rozžiari jeden z najkrajších šperkov v živote človeka a zároveň bude spĺňať Vaše očakávania o cene.

 Poradíme Vám pri výbere. Viac o vlastnostiach diamantu. Vysokokvalitné materiály. Ručná výroba.

Práve diamant robí zo šperku klenot a jeho výber sa laikovi môže zdať ako neprekonateľná úloha. Venujte prieskumu a hľadaniu informácií dostatok času a nebojte sa opýtať odborníkov. Vďaka viac ako 30-ročnej tradícii v remeselnej výrobe šperkov sa v klenotoch vyznáme a radi sa podelíme s Vami o návody, informácie a rady ako vybrať ten pravý šperk, ktorý podčiarkne výnimočnosť okamihu žiadosti o ruku.

Aj ako laik, ste už možno počuli o kritériách 4C, podľa ktorých sa hodnotí kvalita diamantov:

Color (farba)
Clarity (čistota)
Cut (brus)
Carat (karátová hmotnosť)

Stupnicu 4C zaviedol v roku 1953 Americký Gemologický inštitút (GIA), ktorý zjednotil dovtedy rôznorodý pohľad na kritériá a metodológiu hodnotenia diamantov. V súčasnosti je GIA najváženejšou inštitúciou ohodnocovania drahých kameňov a ich certifikát je považovaný za najdôveryhodnejší. Prísne stanovené parametre a stupnice v štyroch kategóriách ponúkajú jednoznačnú informáciu o kvalite kameňa, ktorý si vyberiete pre Váš zásnubný prsteň.

Všetky štyri faktory majú rôzny vplyv na finálnu kvalitu a v neposlednom rade aj cenu klenotu, no nie je zložité porozumieť základným zásadám, ktoré Vám pomôžu vybrať presne to čo hľadáte a neminúť pritom celý majetok.

V celej sérii článkov Vám krok za krokom vysvetlíme na čo si dávať pozor a na čo sa zamerať pri výbere, aby ste boli spokojní a odniesli si najdôležitejší šperk Vášho života.

Ak Vás zaujímajú bližšie informácie denne nás nájdete na Hlavnej ulici 71 v Košiciach a Landererovej ulici 8 v Bratislave, kde Vás privítame v jedinečnej predajni a showroome svadobných obrúčok a zásnubných prsteňov. Rezerevujte si termín a poraďte sa osobne s naším odborníkom.

Nie ste si istý veľkosťou prsteňa?

Sada na meranie

Chystáte sa objednať prsteň a neviete, akú veľkosť potrebujete? Vyplňte formulár nižšie a my vám zdarma zašleme meraciu sadu pre správne zistenie potrebnej veľkosti prsteňa.