• Všeobecné

Tajomstvo fascinujúceho “Lady Di” prsteňa

Tajomstvo fascinujúceho “Lady Di” prsteňa. Prsteň princeznej Diany je jeden z najznámejších zásnubných prsteňov. Inšpiroval nás k výrobe tohto šperkárskeho skvostu, ktorý dostal meno po jeho majiteľke – princeznej Diane. Princezná Diana vďaka svojej charizme a vycibrenému vkusu ovplyvnila nie len svetový šperkársky trh, ale aj celé generácie.

Tajomstvo fascinujúceho “Lady Di” prsteňa

Princezná prelomila etiketu 

Princezná (Diana Spencerová) sa prvýkrát objavila na verejnosti po boku snúbenca princa Charlesa v roku 1981. K zásnubám jej daroval nádherne žiariaci prsteň, ktorý sa v tej dobe vymykal akýmkoľvek zvykom a tradíciám. Diane na ruke žiaril nádherný tmavomodrý 12 karátový zafír osadený do 18 karátového bieleho zlata, ktorý bol doplnený štrnástimi ligotavými diamantmi. Týmto exkluzívnym kúskom len 20 ročná princezná Diana prelomila zaužívané pravidlá konzervatívnej kráľovskej rodiny, aj celého Spojeného kráľovstva. 

Tajomstvo fascinujúceho “Lady Di” prsteňa
Zdroj: https://www.lifestyleasia.com/sg/style/jewellery/princess-diana-engagement-ring-the-crown/

Po dlhé roky bolo tradíciou, že následník trónu dáva svojej vyvolenej výhradne prsteň, do ktorého je osadený centrálny diamant. Kráľovské klenoty boli do toho času vyrábané väčšinou na zákazku. Lady Diana si však svoj vysnívaný prsteň našla jednoducho – v katalógu. Jeho cena sa v tom čase odhadovala na 28 500 libier, čo je v prepočte približne viac ako 33 000 Eur. Dnes je jeho hodnota nevyčísliteľná. 

Nebolo tak tomu vždy. Diamanty boli pre britské impérium počas histórie nedostatkovým tovarom. Prelom nastal v priebehu kolonizácii okolo roku 1800, kedy boli v Južnej Afrike objavené bohaté náleziská diamantov. Začiatkom 19. storočia sa tradícia osádzania diamantov v zásnubných prsteňoch ešte viac viac prehĺbila a trvá dodnes.

Prsteň Lady Di by EGNE

V šperkárskej dielni Egne sme vytvorili zásnubný prsteň, ktorého tvar, spôsob osadenia, ako aj použitý druh drahokamov je totožný s krásnym “Lady Di ring”. Zmenili sme iba farbu použitého centrálneho zafíru.Tento nádherný prsteň sme vyrobili z 18k zlata a dali certifikovať medzinárodnému laboratóriu. V certifikáte je popísaný šperk ako celok, vrátane krásneho ružového 1.4 ct zafíru a diamantov. Prsteň máme ihneď k dispozícii v našej košickej predajni na Hlavnej 71.

Tajomstvo fascinujúceho “Lady Di” prsteňa

Ak nepoznáte správnu veľkosť, bezplatne vám ho upravíme. Ak by to z technického hľadiska nebolo možné, vyrobíme pre vás nový. Táto služba je u nás samozrejmosťou pre všetky prstene z našej dielne.

 

 

 

Nie ste si istý veľkosťou prsteňa?

Sada na meranie

Chystáte sa objednať prsteň a neviete, akú veľkosť potrebujete? Vyplňte formulár nižšie a my vám zdarma zašleme meraciu sadu pre správne zistenie potrebnej veľkosti prsteňa.