• Všeobecné

Originálne valentínske prekvapenie s EGNE

Hľadáte originálne valentínske prekvapenie, ktorým vašu polovičku zaručene potešíte? V šperkárskej dielni EGNE vám tím našich profesionálov veľmi rád pomôže. Darčeky pre priateľku, snúbenicu, či manželku majú popri milých pozornostiach aj dychberúcu podobu trblietavých šperkov. Na výber máte viacero možností, ktorá bude tá vaša?

Prečo je Valentín sviatkom zamilovaných? 

Sviatok sv. Valentína chápeme ako sviatok lásky a zamilovanosti. Vymieňame si hrejivé slová, či dary, ktorými si prejavujeme vzájomnú náklonnosť. Zamysleli ste sa niekedy aj nad tým, odkiaľ tento sviatok pochádza? Pozrime sa spoločne na kúsok z jeho histórie. 

V cirkvi nájdeme viac ako tridsať svätcov s menom Valentín. Ale ktorý je tým správnym nositeľom sviatku, ktorý slávime 14. februára? Sviatok je pomenovaný po kresťanskej legende – svätý Valentín, ktorý žil v 3. storočí nášho letopočtu. Počas svojho života bol mučeníkom za vlády cisára Claudia II. Počas jeho vlády bol Rím zapojený do mnohých krutých vojen. Cisár sa za všetkých síl snažil o udržanie silnej armády, avšak jeho plány mu kvôli neochote mužov bojovať nevychádzali. Usúdil, že dôvodom môže byť ich prílišná pripútanosť k manželkám a ich rodinám. Z tohto dôvodu zakázal všetky zásnuby a manželstvá. Svätý Valentín ale vyhláseniu vzdoroval a tajne uzatváral manželstvá aj naďalej. Zakrátko ho cisár odhalil, poslal do väzenia a nariadil jeho usmrtenie. Vo väzení sa však zamiloval do dcéry žalárnika, ktorej krátko pred umučením napísal list na rozlúčku. Jeho trest bol vykonaný presne 14. februára v roku 270. Odvtedy si v tento deň každoročne pripomíname dôležitosť lásky. 

Originálne valentínske prekvapenie s EGNE

Darujte šperk s nádychom elegancie

V šperkárskej dielni EGNE máte na výber viacero možností. Ak vašu polovičku túžite obdarovať originálnym šperkom ste na správnej adrese. Tematickým vyjadrením lásky je šperk so symbolom v tvare srdiečka alebo nekonečna. Decentnou variantou môže byť napríklad vypuklý náhrdelník Heart, ktorého lesklé prevedenie na dekolte krásne zažiari.

 

Ak svoju ženu chcete obdarovať niečím špeciálnym, pozrite sa na netradičný prívesok Soul z dielne EGNE. Do prívesku osádzame číre brilianty s karátovou hmotnosťou 0,032 ct. S týmto šperkom dokonale pozdvihnete ženskosť. 

Zlatý náhrdelník Cercle je symbolickým presahom celistvosti a večnosti. Šperk je elegantný, no zároveň všestranný. Vďaka žiarivému 0,10 ct (3 mm) briliantu na seba pritiahne všetku pozornosť.

V ponuke šperkárskej dielne EGNE nájdete zlaté náušnice v tvare nekonečna – Eternity. Decentné náušničky sú vyjadrením večnej lásky.

 

Navštívte náš web www.egne.sk, alebo našu predajňu v Košiciach a Bratislave. Nájdite si svoj vlastný nápaditý šperk, vhodný na každú príležitosť. S vašim výberom vám veľmi radi pomôžeme.

 

 

 

 

 

 

 

Nie ste si istý veľkosťou prsteňa?

Sada na meranie

Chystáte sa objednať prsteň a neviete, akú veľkosť potrebujete? Vyplňte formulár nižšie a my vám zdarma zašleme meraciu sadu pre správne zistenie potrebnej veľkosti prsteňa.