• Všeobecné

Tipy, ako šikovne zistiť veľkosť zásnubného prsteňa

Zásnuby sú bezpochyby jednou z najdôležitejších životných udalostí v živote muža a ženy. A povedzme si na rovinu, mužom nemáme veľmi čo závidieť. Vybrať vhodný prsteň pre svoju budúcu manželku nie je nič jednoduché. Na výber je nesmierne množstvo kombinácií, a preto by ste na začiatok mali mať aspoň približnú predstavu, čo sa vašej partnerke páči a taktiež, aký typ šperkov preferuje. Ak ste si s touto prvou náročnou výzvou poradili, gratulujeme vám. Teraz si už zrejme lámete hlavu nad tým, ako zistiť správnu veľkosť prsteňa bez toho, aby vaša priateľka čokoľvek vytušila. Nemusíte sa obávať, ste na správnej adrese. Odborníci zo šperkárskej dielne Egne vám pomôžu rozlúsknuť aj tento, na prvý pohľad ťažký oriešok.

Predtým, ako sa pustíte do samotného zisťovania, prečítajte si zopár úvodných informácií:

Vždy merajte obvod konkrétneho prsta

Prsteň by mal správne sedieť tak, aby svojvoľne neskĺzol z prsta, a aby ho bolo možné kedykoľvek a bez námahy zložiť. Veľkosť prsteňa je dôležité zmerať na ruke a na konkrétnom prste, na ktorom sa bude nosiť. Každý z nás má dominantnejšiu tú ruku, s ktorou píše. Je zväčša širšia, väčšia a silnejšia. Dajte teda pozor, na akej ruke je veľkosť meraná.

Hrúbka prstov sa mení

Hrúbka každého prsta sa v priebehu dňa, dokonca aj ročného obdobia, mení. Odporúčame vám merať ho vždy na konci dňa, kedy sú prsty normálnej veľkosti (ráno zvykne byť prítomný mierny opuch). Naopak, neodporúča sa merať prsty po namáhavej fyzickej aktivite, či v prípade studených rúk (prsty sú vtedy tenšie ako obvykle).

Neexistuje jediná univerzálna veľkosť

Najbežnejšími dámskymi veľkosťami prsteňov sú veľkosti od č.52 do č.56. Dámy s tenšími prstami môžu nosiť veľkosť 48, zatiaľ čo tým s hrubšími prstami môže prislúchať veľkosť 60 a viac.

Masívne prstene sú tesnejšie

Mohutnejšie prstene so šírkou nad 6mm bývajú o čosi tesnejšie. V tomto prípade odporúčame objednať prsteň väčší o jednu veľkosť (namiesto veľkosti 53 si objednáte veľkosť 54). Ak kupujete masívnejší prsteň, je dobré rátať s určitou rezervou (2-3mm).

Prsteň je jednoduchšie zväčšiť, ako zmenšiť
Pokiaľ sa neviete rozhodnúť medzi dvomi veľkosťami, odporúčame vám vybrať si, možno trochu prekvapivo, menšiu veľkosť. Ani napriek tomu ste sa netrafili? Vďaka našej prémiovej službe máte od nás zmenu veľkosti do 60 dní úplne zadarmo. Neváhajte ju využiť! A keďže sa snažíme našim zákazníkom vyjsť maximálne v ústrety, ku každej odoslanej objednávke automaticky pribaľujeme aj vopred vyplnenú obálku pre prípadné spätné vrátenie.

Ako vidíte, zistiť veľkosť zásnubného prsteňa, ktorý dokonale sadne vašej partnerke, nemusí byť až taká veda, ako sa spočiatku zdá. Navyše máte možnosť inšpirovať sa niektorou z rád a tipov, ktoré vám prinášame nižšie.

Ako tajne zistiť veľkosť zásnubného prsteňa?

1. Požiadajte o pomoc blízkych

Ak pri nákupe zásnubného prsteňa disponujete väčšou časovou rezervou, môžete sa s predstihom (je menšia šanca, že vzbudíte podozrenie) na veľkosť sami opýtať. Ako zámienka k zisteniu toho, čo potrebujete, vám môžu dopomôcť rôzne sviatky vašich blízkych. Obdarovanú osobu (blízku priateľku, či rodinného príslušníka s podobnou veľkosťou prstov) môžete požiadať o pomoc pri výbere alebo odhadovaní veľkosti prsteňa. Vaše plány môžete sčasti prezradiť sestre, prípadne najlepšej priateľke vašej vyvolenej. Práve tie môžu byť vynikajúcim pomocníkom pri výbere alebo určovaní veľkosti šperku.

2. Nazrite do šperkovnice

Čo nám viac napovie o žene a jej štýle ako jej šperkovnica? S trochou šikovnosti sa vám určite podarí požičať si jeden z partnerkiných prsteňov bez povšimnutia. Tým získate dve dôležité informácie. To, akú veľkosť prsteňa bude potrebovať, a zároveň vám prezradí čo to aj o jej vkuse. Pozor však, aby ste si vzali prsteň, ktorý obvykle nosí vaša priateľka na prstenníku. Ak máte zo zapožičania prsteňa na pár dní obavy, vystačíte si aj so zmeraním vnútorného priemeru iného obľúbeného prsteňa, alebo obkreslením krúžku na papier. Ak sa uchýlite k druhej možnosti, ideálne je vytvorenie viacerých kresieb nielen zvnútra, ale aj obkreslenie vonkajšieho obvodu prsteňa. Skúsení šperkári vám istotne podľa nákresu dokážu vypočítať správnu veľkosť.

3. Metóda zaseknutého prsteňa

Na prvý pohľad veľmi jednoduchá, ale za to účinná metóda. Stačí vám len obľúbený prsteň vašej partnerky a jeden z vašich prstov. Prsteň si nasadíte na ľubovoľný prst, no a už si len musíte zapamätať, v ktorom mieste sa vám prsteň na prste zasekol. Zapamätajte, zmerajte a poznačte si presné miesto, kde sa vám prsteň na ruke zastaví. Na presné meranie obvodu môžete neskôr využiť merací prúžok.

4. Merací prúžok je istota

Máte pri pomyslení na zakrádanie sa do partnerkinej šperkovnice obavy? Bojíte sa, že ak sa zveríte blízkym so svojím zámerom, vyzradia ho? V tom prípade zahoďte za hlavu všetky tajnosti a požiadajte o asistenciu priamo partnerku. Budete tak mať istotu, že nič nepokazíte a spoločne vyberiete ten najvhodnejší a najunikátnejší šperk stvorený priamo pre ňu.

Spôsob merania pomocou meracieho prúžku (ide o nastaviteľný prúžok z plastu) je prioritne určený pre tých, ktorí majú záujem o kúpu svadobných obrúčok. Dá sa však využiť aj pri výbere zásnubného prsteňa. Merací prúžok vám expresne a zadarmo pošleme na vašu adresu, aby ste sa o správnej veľkosti presvedčili priamo z pohodlia domova. Prúžok si navlečiete na prst a jednoducho ho utiahnete ako opasok do takej miery, aby vám to bolo príjemné (prúžok vás nesmie nijakým spôsobom tlačiť a obmedzovať).

Budete si vďaka nemu 100% istý svojím výberom a predídete tak zbytočným úpravám veľkosti. Ak máte o merací prúžok záujem, stačí nám napísať na adresu info@egne.sk, kde uvediete adresu bydliska a telefónne číslo. Všetko ostatné už nechajte na nás.

5. Navštívte náš showroom Egne

V prípade, že uprednostňujete osobný kontakt, dohodnite si schôdzku priamo s našimi profesionálmi z Egne a budete milo prekvapení, s koľkými cennými informáciami budete odchádzať. Okrem toho, že si na vlastné oči môžete prezrieť kompletnú ponuku zásnubných prsteňov priamo v našej predajni, poradíme vám napríklad, ako sa dopracovať k veľkosti prsteňa bez toho, aby o tom vaša partnerka čo i len tušila. Zo stretnutia si taktiež odnesiete plno zaujímavostí z ríše drahokamov, samozrejmosťou sú aj odporúčania týkajúce sa následnej starostlivosti o šperk. Záleží nám na tom, aby vám aj o desiatky rokov neskôr pripomínal tie najkrajšie okamihy v živote. V plnej kráse, a tak, ako v prvý deň. Pri návšteve môžete bezplatne získať aj našu sadu na meranie, ktorú isto oceníte.

6. Extra tip pre najodvážnejších

Ak máte radi výzvy, tento tip čaká práve na vás. Len tí naozaj najodvážnejší skúsia odmerať obvod prstu počas partnerkinho spánku. Ak si na to trúfate, môžete tak urobiť priamo na mieste, na ktorom sa zásnubný prsteň bude nosiť. V takomto prípade je potrebné, aby ste to urobili čo možno najrýchlejšie a najprecíznejšie. Vynikajúcou pomôckou by mohol byť obyčajný jemný povrázok (prípadne saténová stuha), ktorá slúži namiesto meracieho prúžku. Tak čo, idete do toho?

Veríme, že ste si z našich rád a tipov vybrali ten pravý pre vás a vysnívaný zásnubný prsteň už netrpezlivo čaká na svoju majiteľku. V prípade akýchkoľvek doplňujúcich informácií nás prosím neváhajte kontaktovať. Sme vám k dispozícii telefonicky, alebo prostredníctvom e-mailovej adresy: info@egne.sk.

 

 

Nie ste si istý veľkosťou prsteňa?

Sada na meranie

Chystáte sa objednať prsteň a neviete, akú veľkosť potrebujete? Vyplňte formulár nižšie a my vám zdarma zašleme meraciu sadu pre správne zistenie potrebnej veľkosti prsteňa.