• Všeobecné

Kameň marcových oslávencov: akvamarín a heliotrop 

Akvamarín, spoločne s kameňom heliotrop patria k narodeninovým kameňom mesiaca marec. Akvamarín je obľúbeným najmä pre svoju nádhernú farbu, pripomínajúcu hladinu mora. Je vyhľadávaným kameňom pre jeho symbol, ktorý charakterizuje čistotu duše. Jeho sýto modrú farbu spôsobujú malé čiastočky železa. Tento drahokam sa rovnako pýši nádherným leskom a vysokým stupňom tvrdosti. 

Kameň marcových oslávencov: akvamarín a heliotrop 

Zaujímavý pôvod názvu 

Názov akvamarínu v preklade z latinčiny znamená „morská voda”. Starovekí námorníci tvrdili, že drahokam upokojuje vlny a zaisťuje ich bezpečnosť na mori. Tento marcový kameň je zároveň aj kameňom oslavy 19. výročia svadby. Prináša šťastie a harmóniu v manželstve. Verí sa, že poskytuje ochranu pred nepriateľmi, aj v súdnych sporoch. 

Najväčší z najväčších 

V roku 1936 dostala prvá brazílska dáma Eleanor Rooseveltová tmavomodrý obdĺžnikový akvamarín, ktorý vážil neuveriteľných 1298 karátov (približne 1,3 kilogramu). Tento drahokam je dnes umiestnený v prezidentskej knižnici a múzeu Franklina D. Roosevelta v Hyde Parku, New York. Doposiaľ najväčší fazetovaný akvamarín na svete – Dom Pedro Aquamarine s veľkosťou 10 363 karátov, je umiestnený v Smithsonianskej inštitúcii v Amerike.

Kameň marcových oslávencov: Heliotrop

Kameňom narodeninových oslávencov v mesiaci marec je aj minerál heliotrop, ktorý je nezvyčajný svojou tmavozelenou farbou s kúskami červených škvŕn spôsobených oxidácou železa. Poznáme ho aj pod pomenovaním “krveľ – krvavý kameň”, ktorý pochádza z presvedčenia, že farebný vzor má náboženskú symboliku v podobe Kristovej krvi. Názov “heliotrop” pochádza zo starovekého gréckeho slova, ktoré v preklade znamená “slnovrat”. Dnes sa nachádza v náleziskách po celom svete: Brazília, USA, Čína, India, JAR, Austrália, Nemecko, Bulharsko, ale aj na Slovensku, konkrétne v okolí Žiaru nad Hronom a Banskej Štiavnice.

Heliotropu je pripisovaných niekoľko pozitívnych vlastností. Zahŕňajú silu, zachovanie mladosti a zdravia. V dnešnej dobe krveľ považujeme za kameň šťastia, oceňujú ho najmä športovci, keďže práve oni potrebujú posilniť svoju silu.

Kameň marcových oslávencov: akvamarín a heliotrop 

Výnimočná sila akvamarínu a heliotropu 

Kamene marcových oslávencov: akvamarín a heliotrop sú odlišné, pokiaľ ide o vzhľad, avšak obidva majú podobnú silu – majú ochrániť celkovú pohodu človeka a v tele pôsobia očistne. Heliotrop pomáha prekonať náročné obdobia, melanchóliu a traumy. Je rovnako účinným pri redukcii dlhodobého stresu, utišuje nervozitu, zvyšuje intuíciu a kreativitu. Vo všeobecnosti prináša celkové zdravie a silu. Na druhej strane, akvamarín, podporuje všeobecnú harmóniu a šťastie, čím udržuje pocit spokojnosti a zmierňuje akýkoľvek druh podráždenia. Očisťuje telo a myseľ, v každej situácii majiteľovi napomáha byť dobrým človekom. Jednoducho úžasné vlastnosti, čo poviete?

Ak máte záujem o akýkoľvek šperk, neváhajte nás kontaktovať. Všetky Vaše predstavy veľmi radi zhmotníme aj do šperku na mieru. Pre viac informácií si pozrite našu stránku www.egne.sk.

Nie ste si istý veľkosťou prsteňa?

Sada na meranie

Chystáte sa objednať prsteň a neviete, akú veľkosť potrebujete? Vyplňte formulár nižšie a my vám zdarma zašleme meraciu sadu pre správne zistenie potrebnej veľkosti prsteňa.