_Product_Content_Panel_4C

Čo je výbrus (Cut) Výbrus diamantu (ale aj moissanitu a iných drahých kameňov) má vplyv na fazety, symetriu a reflexné vlastnosti drahokamu. Kvalita brusu priamo súvisí s jeho celkovou iskrou a krásou. Prečitajte si viac o bruse Čo je farba (Color) Parameter farba určuje zafarbenie diamantu podľa stupnice GIA. V EGNE ponúkame iba diamanty „bezfarebné“ […]

Čo je výbrus (Cut)

Výbrus diamantu (ale aj moissanitu a iných drahých kameňov) má vplyv na fazety, symetriu a reflexné vlastnosti drahokamu. Kvalita brusu priamo súvisí s jeho celkovou iskrou a krásou.

Prečitajte si viac o bruse

Čo je farba (Color)

Parameter farba určuje zafarbenie diamantu podľa stupnice GIA. V EGNE ponúkame iba diamanty „bezfarebné“ a „takmer bezfarebné“. Čím je číri diamant bližšie k „bezfarebnému“, tým je jeho hodnota vyššia.

Prečítajte si viac o farbe 

Čo je čistota (Clearity)

Čistota je určená viditeľnosťou prirodzených mikroskopických inklúzií a nedokonalostí v diamante. Diamanty s malými až žiadnymi inklúziami sa považujú za obzvlášť vzácne a vysoko cenené.

Prečítajte si viac o farbe

Čo je karát (Carat)

Karát je merná jednotka používaná na opis hmotnosti drahých kameňov. Pri ich porovnávaní je to často vizuálne najzretelnejší faktor, ktorý má veľký vplyv na hodnotu.

Prečítajte si viac o karáte

Nie ste si istý veľkosťou prsteňa?

Sada na meranie

Chystáte sa objednať prsteň a neviete, akú veľkosť potrebujete? Vyplňte formulár nižšie a my vám zdarma zašleme meraciu sadu pre správne zistenie potrebnej veľkosti prsteňa.